Stebuklingas Kalėdinis laikotarpis visiems suteikia daugybę džiaugsmo, optimizmo ir noro džiuginti aplinkinius. Ypač vaikams – tai laukiamiausios metų šventės, kuomet po eglute stebuklingai atsiranda dovanos ir gaunama daug išskirtinio dėmesio iš aplinkinių. Vaikų dovanų krepšelyje beveik visada galima rasti ir įvairių saldumynų, Kalėdinių šokoladukų ir kitų skanėstų. Miela dovana greitai gali tapti galvos skausmu tėveliams, tad burnos higienistė Sandra Čepulkauskienė, vadovaujanti odontologijos klinikai „Dantų estetika“ Kaune, mielai sutiko pasidalinti patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti vaikų dantukus šventiniu laikotarpiu.
„Nuo neigiamo cukraus poveikio norėdami apsaugoti ne tik dantukus, bet ir patį organizmą, turime prisiminti pačią svarbiausią taisyklę – geriau daugiau, bet vieną kartą”, – sako dantų priežiūros specialistė ir paaiškina, jog taip sumažinamas žalingas rūgščių poveikis dantims. Būtent todėl saldumynus geriau suvalgyti vienu kartu, o ne visą dieną nuolat smaguriauti po vieną ar kelis skanėstus.
Gydytoja atkreipia dėmesį, kad šiuo metu šaunią iniciatyvą, skatinančią mažiau valgyti saldainių, vykdo ir Lietuvos respublikos Odontologų rūmai, o ji vadinasi „Saldumynai šeštadieniais”. Kaip tai veikia? Savaitės bėgyje vaikai visus gautus saldumynus kaupia specialioje dėžutėje ar inde, o atėjus šeštadieniui, kaip nuopelną už kantrybę gali suvalgyti sukauptą „lobį“. Anot burnos higienistės S. Čepulkauskienės, panašią akciją galima pritaikyti ir šventiniu laikotarpiu: tiesiog kartu su vaiku pasirinkti dieną, kurią galės suvalgyti dovanų gautus saldainius.
Taigi, pats pagrindinis pavojus dantims kyla dėl padidėjusio organizmo rūgštingumo, todėl labai svarbu žinoti, kad po šventinių užkandžių ar saldumynų svarbu išskalauti burną vandeniu. Taip sumažinsime rūgščių poveikį burnoje, o gerdami vandenį – palengvinsime organizmo darbą. Labai paprasta, bet išties efektyvu. Taip pat svarbu vaikui jau nuo pat mažų dienų paaiškinti apie saldumynų poveikį organizmui ir žinoma – apie kasdieninę dantų priežiūrą.